Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Istorinė drama „Emilija iš Laisvės alėjos“

Naujienos

Tarptautiniame simpoziume pristatyta edukacinė programa „Pasvalia“ arčiau žmogaus: e. bibliotekos „Pasvalia“ pristatymas

DSC 04382018 m. birželio 6–7 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinis simpoziumas „Inovatyvios edukacinės praktikos bibliotekininko darbe. Edukacinės veiklos iššūkiai ir galimybės“, kuriame dalyvavo Lietuvos apskričių, Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų, Lietuvos aklųjų bibliotekos specialistai, Michaela Kožiškova iš Karlovy Vary (Čekija) regioninės bibliotekos. Taip pat buvo pristatomos išskirtinės edukacinės programos.

Į šį simpoziumą buvo pakviesta ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka. Jai atstovavo Vartotojų aptarnavimo centro bibliotekininkės Lijana Markevičienė ir Toma Mikalajūnaitė. Tikslas – pasisemti gerosios patirties, žinių apie edukaciją, edukacinių programų sudarymą ir pristatyti edukacinę programą „Pasvalia“ arčiau žmogaus: e. bibliotekos „Pasvalia“ pristatymas.

Edukacinės programos „Pasvalia“ arčiau žmogaus: e. bibliotekos „Pasvalia“ pristatymas esmė: supažindinti edukacinės programos dalyvius, kaip susikūrė, vystėsi, tobulėjo Pasvalio krašto e. biblioteka „Pasvalia“, kaip kilnojamieji ir nekilnojamieji kultūros paveldo objektai patenka į svetainę (www.pasvalia.lt). Pristatyti „Pasvalios“ modulį e. gidą, edukacines paslaugas (virtualias parodas, žaidimą „Surask ir pažink Pasvalio rajono kultūros paveldo nekilnojamuosius objektus“, „Įdomybių testą apie Pasvalio kraštą“), skaitmeninio turinio paieškos įrankius, galimybes vartotojams. Reikšmingiausia edukacinės programos dalis – dokumentų skenavimas profesionaliu bibliotekos skeneriu „Bookeye 3“. Patys dalyviai gali praktiškai nuskenuoti pasirinktą dokumentą ir įkelti jį į Pasvalio krašto e. biblioteką „Pasvalia“.

Edukacinės programos nauda dalyviams: patrauklia forma supažindina su viena iš bibliotekos svetainių www.pasvalia.lt, moko patiems sukurti skaitmeninį dokumentą, ieškoti, rasti reikiamą informaciją, skatina domėtis Pasvalio kraštu, gautas žinias panaudoti saviugdai ir mokymuisi.

Ši edukacinė programa yra nemokama, skirta vyresniųjų klasių moksleiviams ir suaugusiems, trukmė 30–45 min.  

 

Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos