Naujienos

Pasvalio Svalios progimnazijos moksleivių apsilankymas bibliotekoje

DSC031702018 m. gegužės 28 d. Pasvalio Svalios progimnazijos 7b klasės moksleiviai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Vida Virbickiene apsilankė rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje, išklausė pasakojimą apie M. Katiliškio kūrybos ir gyvenimo kelią, išbandė informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą ir bibliotekos skenerį „Bookeye 3“.

Rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje moksleiviams buvo pristatytas ne tik rašytojo kūrybos ir gyvenimo kelias, bet ir asmeniniai jo daiktai, kurie buvo atgabenti iš tolimojo Lemonto (JAV): rašomasis stalas, rašomoji mašinėlė „Olympia“, medinė plunksninė, originali pypkių kolekcija su taboka, aplankas su inicialais M. K., rankinis laikrodis „Stellaris“ ir kt. Kartu su šiais muziejinės vertės eksponatais buvo pristatytos ir rašytojo išleistos knygos, didžiausią dėmesį skiriant šiems romanams: „Užuovėja“ (1952), „Miškais ateina ruduo“ (1957) ir „Išėjusiems negrįžti“ (1958). Su informaciniu-edukaciniu kompiuteriniu terminalu moksleiviai susipažino praktiškai, išbandė edukacinius žaidimus. Guvūs ir smalsūs moksleiviai labai gerai išsprendė viktoriną apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą.

Praturtinę savo žinias apie rašytoją M. Katiliškį ir išbandę informacinį-edukacinį kompiuterinį terminalą moksleiviai patraukė apžiūrėti bibliotekos skenerio „Bookeye 3“. Norėjome parodyti, kaip „gimsta“ skaitmeniniai dokumentai, nuo pat dokumento atpažinimo iki jo įkėlimo į Pasvalio krašto e. biblioteką „Pasvalia“. Moksleiviai smalsiai apžiūrinėjo skenerį, įsidrąsino ir patys nuskenuoti keletą pateikto dokumento puslapių. Visiems buvo įdomu, ar tikrai kiekvieną dokumento lapą reikia skenuoti atskirai? Nuskenavę keletą dokumento lapų, jie pamatė, kad skenavimas yra kruopštus, reikalaujantis ypatingos kantrybės ir atidos darbas.  

Laukiame visų besidominčių rašytoju Mariumi Katiliškiu, skenavimu ar kitomis bibliotekos teikiamomis paslaugomis. Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai yra nemokami. Dėl laiko susitarti kviečiame paskambinus tel. nr. (8 451) 34 319 (Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrius) ar atėjus į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką (Vytauto Didžiojo a. 7). Iki malonių susitikimų!

Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos