Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Švęskime Vaikų knygos dieną su pasakų meškiukais

Naujienos

Pristatome „Knygą be pavadinimo“

be pavadinimo mazasSpalio 9 d., pirmadienį, 16 val. bibliotekos Konferencijų salėje (3 a.) bus pristatyta „Knyga be pavadinimo: nusižudžiusiųjų artimųjų istorijos, padedančios išgyventi“. 2017 m. išleistą ir jau didelio susidomėjimo sulaukusią knygą pasvaliečiams pristatys knygos idėjos autorius Mykolas Majauskas. Maloniai kviečiame!
„Jei ši knyga nors vienam padės išgyventi artimojo savižudybę ir išgelbės nors vieną gyvybę, kalbėti buvo verta“, – sako šioje knygoje prabylantys žmonės. Sukrečiantys ir jautrūs jų pasakojimai liudija giliausias ir intymiausias patirtis, jų artimiesiems iš gyvenimo pasitraukus savo valia. Jų istorijos - tikros, stiprios, nepakeistos, neanoniminės. Knygos sudarytojai tikisi, jog jos paskatins drąsiau kalbėti apie psichinės sveikatos problemas ir savižudybių prevenciją, skirti daugiau dėmesio šalia esantiems brangiems žmonėms, o mėginusius žudytis gal privers susimąstyti sužinojus, kokį skausmą tai gali sukelti jų artimiems. Taip pat viliamės, kad knyga padės atsiverti ir gyti tiems, kurie neteko artimojo, jam nusižudžius. Kalbant apie savižudybę ir jos sukeltą skausmą, sunku rasti tinkamus žodžius, todėl ši knyga neturi pavadinimo. Kiekvienam skaitančiajam paliekame galimybę užrašyti savąjį, išreiškiantį skaitant kilusius jausmus ir mintis.

Autorinės lėšos, gautos platinant knygą, skiriamos savižudybių prevencijai Lietuvoje: https://www.knyguklubas.lt/be+pavadinimo.html

Nuotraukos