Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Vaikų, mokytojų, tėvelių dėmesiui!

Naujienos

Jau pasirodė naujausias „Šiaurietiškų atsivėrimų“ numeris

SiaurietiskiSeniesiems metams skaičiuojant paskutines dienas mūsų biblioteką pasiekė antrasis 2015 m. „Šiaurietiškų atsivėrimų“ numeris.

Šiemet 80-ąsias gimimo metines būtų minėjęs iš Iciūnų krašto kilęs matematikas, akademikas, buvęs Vilniaus pasvaliečių bendrijos pirmininkas Bronius Grigelionis. Jo nuotrauka ir puošia naujųjų „Šiaurietiškų atsivėrimų“ viršelį. Profesoriui skirti Rimanto Morkvėno prisiminimai rubrikoje „Sukaktys ir jubiliejai“. Pastarojoje ir mokytojos Reginos Grubinskienės publikacija apie Kaune gyvenančio kraštiečio rašytojo Petro Palilionio, minėjusio 75-erių metų sukaktį, nuopelnus kraštui ir šaliai. Neatsitiktinai „Literatūriniuose atsivėrimuose“ spausdinama dešimt poeto eilėraščių ir skaitytinė drama „Metai Tamsčiuko atokaitoj“.

Žurnale rasite straipsnių apie svetur gyvenančius ir Lietuvą garsinančius pasvaliečius – pianistę Mortą Grigaliūnaitę, matematiką Joną Jankauską, Vitalijos Kazilionytės prisiminimus apie išeivį mokytoją, žurnalistą, visuomenininką Vytautą Kasniūną. „Senųjų Pasvalio krašto dokumentų“ rubrikoje šįsyk Algimanto Krinčiaus straipsnis „Kaip Jasiulionių Joneliui 1650 metų rugsėjo 8 d. pavogė kumelę su kumeliuku“.

2015-iesiems – Etnografinių regionų metams – skirtos Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto docentės Bronės Stundžienės ir Stasio Katausko publikacijos.

Visko nesuminėsi, tad suskubkite būti pirmieji šio žurnalo skaitytojai ir turėtojai. Primename, kad „Šiaurietiškus atsivėrimus“ galite įsigyti Pasvalio krašto muziejuje arba ateiti jį perskaityti į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką.

Leidinys pasiekiamas ir internetu. Sukurta interneto svetainė kurioje galite susipažinti su naujausiu žurnalo numeriu ir pasklaidyti senesnių straipsnių archyvą.