Naujausios knygos

Vaiduokliai. Dolly Alderton

2021 09 21

Britų žurnalistė Dolly Alderton skaitytojus sužavėjo atvira autobiografija „Viskas, ką žinau apie meilę“. Knyga „Vaiduokliai“ – pirmasis jos romanas ir toliau gvildenantis šiuolaikinių žmonių problemas bei bėgančio laiko temą.

Pagrindinė romano veikėja – Nina Din. Žavi, trisdešimtmetį perkopusi kulinarinių knygų rašytoja. Ji turi daug gerbėjų, butą ir po ilgalaikių santykių griūties pagaliau išdrįsta išbandyti pažinčių programėlę. Taip ji susipažįsta su Marku. Vyrukas iš tiesų žavingas. Gražus ir apsiskaitęs! Dar daugiau, jis jau per pirmą pasimatymą pareiškia, kad ves Niną. Tiesa, netrukus dingsta, palikdamas veikėją svarstyti, ką ji padarė ne taip.

Ninos gyvenime yra ir daugiau vaiduoklių. Kur tik ji pasisuka, viskas primena bėgantį laiką ir vis mažėjančias galimybes. Tėtį baigia pasiglemžti dimensija, o jų bendri prisiminimai pamažu tampa vaiduokliais, mama ieško naujų būdų įprasminti save, o draugai veda, susilaukia vaikų ir keliasi į priemiesčius. Nina girdi vis garsiau tiksintį biologinį laikrodį. Nors jai tik trisdešimt dveji, deja, visuomenė vienišoms moterims yra negailestinga.

Dolly Alderton romane „Vaiduokliai“ palietė daugybę įvairių santykių aspektų. Knygoje laukia daug taiklių įžvalgų apie draugystę, šeimyninius ir romantinius ryšius, kaimynus, senėjimą ir jo sukeliamas ligas bei praradimus. Visos šios temos suteikia istorijai emocinio gylio, o šmaikštus stilius – malonumo skaityti.

Ironiškas ir jaukus, o tuo pačiu liūdnas romanas „Vaiduokliai“ parodo mūsų šiuolaikinę kasdienybę: skubą, susvetimėjimą ir gajus stereotipus.

Dolly Alderton – įvairių apdovanojimų pelniusi žurnalistė. Ji yra „The Sunday Times Style“ apžvalgininkė, taip pat rašė leidiniams „GQ“, „Red“, „Marie Claire“ ir „Grazia“. 2017-2020 metais kartu su žurnaliste Pandora Sykes vedė savaitinę popkultūros ir aktualijų tinklalaidę. Pirmoji Dolly Alderton knyga „Viskas, ką žinau apie meilę“ jau per pirmąją savaitę tapo „Sunday Times“ bestselerių ir laimėjo Nacionalinį knygos apdovanojimą autobiografijų kategorijoje.