Naujausios knygos

Su Lietuvos vardu per Europą, per pasaulį: Lietuvos krepšinio rinktinių kelias (2014-2019 m.). Algimantas Bertašius, Vaidotas Zajarskas

2020 11 13

Daugelis girdėjo frazę, kad krepšinis yra antroji Lietuvos religija. Iš tiesų, per kiekvieną Pasaulio ar Europos čempionatą bei Olimpines žaidynes ištuštėja gatvės ir mūsų šalies gyventojai prilimpa prie televizoriaus. Tačiau krepšinis yra daug daugiau nei vien tik pramoga stebint svarbiausias varžybas ir tą atskleidžia autorių Algimanto Bertašiaus ir Vaidoto Zajarsko sporto istorijos knyga „Su Lietuvos vardu per Europą, per pasaulį. Lietuvos krepšinio rinktinių kelias (2014–2019)“.

Istorinė apžvalga „Su Lietuvos vardu per Europą, per pasaulį. Lietuvos krepšinio rinktinių kelias (2014–2019)“ yra antroji dalis. 2013-tais metais pasirodė sporto istorijos leidinys, skirtas apžvelgti mūsų šalies krepšinio rinktinių kelią nuo 1925 iki 2013. Abu leidiniai apima ne tik vyrų rinktinės istoriją, bet dėmesio skiria ir moterų, jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų klasės laimėjimams.

Antroje knygoje Algimantas Bertašius ir Vaidotas Zajarskas apžvelgia paskutinio penkmečio krepšinio pasaulio pasiekimus. Varžybų statistika, įžvalgos, rezultatai, visi žaidėjai – tik dalis to, ką rasite šioje istorinėje apžvalgoje. Kiekviena nauja krepšininkų karta turi atlaikyti ankstesnių rinktinių užkeltą kartelę ir gerbėjų lūkesčius, o tai nėra paprasta.

Knyga „Su Lietuvos vardu per Europą, per pasaulį. Lietuvos krepšinio rinktinių kelias (2014–2019)“ gausiai iliustruota penkmečio santrauka, kurią vartydamas kiekvienas krepšinio gerbėjas atgaivins prisiminimus, o puslapių skaičius ištirps pasinėrus į detales apie įsimintiniausias varžybas ir sudėtingą krepšininkų uždavinį garsinti Lietuvos vardą.

Autoriai Algimantas Bertašius ir Vaidotas Zajarskas primena, kad krepšinis nėra tik sporto šaka. Tai mūsų tautos kultūros paveldas. Knyga „Su Lietuvos vardu per Europą, per pasaulį. Lietuvos krepšinio rinktinių kelias (2014–2019)“ svarbi kiekvienam sporto mylėtojui ir istorijos gerbėjui.