Naujausios knygos

Šeimynykščiai. Stacey Halls

2021 01 08

Debiutinis rašytojos Stacey Halls romanas „Šeimynykščiai“ pasakoja apie XVII amžiaus raganų teismus Anglijoje, moterų teises, drąsą, viltį, draugystę ir nesugriaunamus ryšius. Knygos veikėjai – realios istorinės asmenybės.

Romanas „Šeiminykščiai“ nukelia į 1612 metų Lankašyrą Anglijoje. Jaunutė kilmingo vyro žmona Flytvudė Šatlvort laukiasi jau ketvirto vaikelio. Deja, visi nėštumai baigėsi nesėkmingai, o sutuoktinis Ričardas jaučia didžiulį nusivylimą nesulaukdamas palikuonio.

Flytvudė tikisi, kad pagaliau pavyks pagimdyti sveiką kūdikį ir suteikti vyrui, ko jis taip trokšta, deja, jos viltis sužlugdo netyčia rastas Ričardui skirtas laiškas nuo šeimos gydytojo. Jame teigiama, kad jei Flytvudė bandys susilaukti daugiau vaikų, ji ir pati neišgyvens.

Norėdama apsaugoti save ir dar negimusį kūdikį nuo mirties, Flytvudė kreipiasi į pribuvėją Alisą Grei. Moteris žino, kad Alisos metodai yra netradiciniai, tačiau jaučiasi taip beviltiškai, kad ryžtasi bandyti bet ką. Tačiau, kai pribuvėja apkaltinama raganavimu, Flytvudė pasirengusi padaryti viską, kad išlaisvintų drauge tapusią moterį iš inkvizitorių teismo gniaužtų. Deja, laikas nėra jos sąjungininkas.

Autorės Stacey Halls knyga „Šeimynykščiai“ turi gotikinio romano žanrui būdingo tamsumo ir paslaptingos, paranoja persmelktos atmosferos. Situacijų aprašymai lėti, tačiau įtampa net spragsi, ypač siužetui artėjant prie kulminacijos. Rašytoja puikiai padirbėjo kurdama aplinką, stiprius veikėjus bei aplinkybes, kuriose jiems reikėjo priimti svarbiausius gyvenimo sprendimus.

Tiek Alisa, tiek Flytvudė iš tiesų gyveno XVII amžiuje, kuomet karalius Jokūbas I buvo apsėstas raganų medžioklės ir sugriovė daugybės neturtingų ir neraštingų moterų gyvenimus. Deja, šių dienų pasaulyje smurtas, prietarai ir neteisybė neišnyko. Stacey Halls savo kūriniu atkreipia dėmesį į moterų teises ir vis dar aktualias problemas.

Stacey Halls – britų rašytoja, kuri ir pati užaugo Lankašyre. Autorė Pendlo raganomis žavėjosi nuo mažumės. Baigusi žurnalistikos studijas Stacey Halls rašo straipsnius gerai žinomiems leidiniams. „Šeimynykščiai“ – debiutinis romanas, kuris sulaukė daug palankių apžvalgų.