„New York Times“ bestselerio „Juodoji gulbė“ autoriaus Nassim Nicholas Taleb knyga „Rizikuoti savo kailiu: kasdienio gyvenimo pasirinkimai“ meta iššūkį daugeliui mūsų įsisenėjusių įsitikinimų apie riziką ir atlygį, politiką ir religiją, finansus ir asmeninę atsakomybę.
Savo labiausiai provokuojančioje knygoje vienas žymiausių šių laikų mąstytojų iš naujo apibrėžia, ką reiškia suprasti pasaulį, pasiekti profesinės sėkmės ir prisidėti prie sąžiningos ir teisingos visuomenės, informacijos sraute aptikti nesąmones ir įkvėpti kitus. Pavyzdžiuose kalbėdamas apie senovės mąstytojus ir šių laikų lyderius Nassim Nicholas Taleb parodo, kad noras prisiimti asmeninę riziką yra esminis didvyrių, šventųjų ir klestinčių žmonių bruožas.
Autorius teigia, kad jo knygoje „Rizikuoti savo kailiu: kasdienio gyvenimo pasirinkimai“ rašomi dalykai nėra akivaizdūs. Nes jis pats tiesiog nemėgsta žinomo kelio ir vertina staigmenas. Todėl jo tekstas vingiuotas ir kupinas nuotykių.
Rašytojas knygoje narsto įvairias sritis. Siekiantiems socialinio teisingumo jis siūlo sutelkti dėmesį į simetriją ir rizikos padalijimą. Juk negalite uždirbti pelno, o riziką perkelti kitiems. Autorius dalijasi mintimis, kad etikos taisyklės nėra universalios, pasaulį valdo mažumos, o jūs galite būti intelektualas, bet vis tiek idiotas. Pasak jo, mūsų visuomenė išugdė privilegijuotą intelektualų ir vis dėl to idiotų klasę. Šie žmonės monopolizuoja valdžios pozicijas ir paprastai priima sprendimus nedėdami jokių pastangų įvertinti šių sprendimų pasekmes. Jie nerizikuoja savo kailiu.
Knygoje „Rizikuoti savo kailiu: kasdienio gyvenimo pasirinkimai“ dominuoja keturios temos. Pirmoji apima žinių neapibrėžtumą ir patikimumą. Pasaulyje daug šūdmalystės ir būtina ją identifikuoti. Dar viena tema liečia simetriją žmonių santykiuose. Taip pat autorius akcentuoja informacijos dalijimosi sudarant sandorius svarbą bei racionalumą gyvenime. Rašytojas ragina saugotis sudėtingų sprendimų, jei negalite įvertinti pasekmių, juk paprasti svarmenys raumenis užauginti gali ne blogiau nei įmantrūs įrenginiai.
Nassim Nicholas Taleb autoriaus pasirinktas stilius provokuoja. Jis nevengia aršiai pabadyti pirštu į visuomenės trūkumus, drąsiai beria druskos ant žaizdų, naudoja gerus pavyzdžius, o skaitytojų dėmesį išlaiko trumpais skyriais. Rizikuokite savo kailiu ir tikrai sulauksite trokštamos sėkmės!
Nassim Nicholas Taleb (g. 1960) – libaniečių kilmės JAV mokslininkas, matematikas, eseistas, šių laikų filosofas, rizikos analitikas, buvęs vertybinių popierių pardavėjas. Jis studijavo Paryžiaus ir Pensilvanijos universitetuose.
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |