Naujausios knygos

Raudonasis teroras. Arvydas Anušauskas

2021 03 08

Arvydas Anušauskas knygoje „Raudonasis teroras“ pasakoja apie skaudų Lietuvos istorijos tarpsnį, kurio metu mūsų šalis patyrė Sovietų Sąjungos terorą, palikusį neištrinamus randus ir kainavusį daugybę lietuvių gyvybių.

Istorinė knyga „Raudonasis teroras“ buvo parašyta remiantis gausiais Lietuvos ir Rusijos archyvų dokumentais, tyrimais, mokslinėmis studijomis, taip pat įvairiais liudytojų pasakojimais. Aprašomi įvykiai apima penktąjį ir šeštąjį dvidešimtojo amžiaus dešimtmečius.

Arvydas Anušauskas išsamiai aptaria Rainių, Vorkutos, Igarkos ir kitų masinių žudynių detales, propagandinę sovietų valdžios reakciją ir vėliau vykusius teisminius procesus. Knygos „Raudonasis teroras“ skaitytojai gaus daug informacijos apie kalinių likvidavimą, baudžiamąsias operacijas, smogikų darbą, masinio trėmimo organizavimą ir kitus nusikaltimus žmonijai. Arvydas Anušauskas savo tekste išsamiai aprašo įvykių aplinkybes ir jų nulemtas pasekmes. Autorius daug dėmesio skiria ir šių laikų Lietuvoje vykdytiems teisiniams teisingumo procesams.

Sovietų Sąjunga mirčiai, badui ir skurdui pasmerkė milijonus žmonių. Tam jie taikė įvairius teroro būdus ir dirbo itin veiksmingai. Dar ir šiandien mūsų šalis sunkiai atsigauna nuo šio laikotarpio paliktų padarinių ir neigiamo poveikio visuomenei.

„Raudonasis teroras“ – istorinio-publicistinio žanro knyga skirta visiems kovojusiems, praradusiems, žuvusiems, taip pat besidomintiems XX amžiaus Lietuvos istorija bei sovietų nusikaltimais.

Arvydas Anušauskas –istorikas, publicistas, knygų autorius. Jis daugiau nei dešimt metų vadovavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamentui. Daugiau nei dvidešimt metų užsiima istoriniais tyrimais. Arvydas Anušauskas parašė virš dvidešimt istorinių knygų, kuriuose dominuoja sovietų slaptųjų tarnybų, teroro, genocido, pasipriešinimo temos. Taip pat autorius sukūrė 14 istorinių dokumentinių filmų scenarijus. 2012-tais metais Užsienio reikalų ministerija Arvydui Anušauskui įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“, o 2018-tais metais jis buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.