Naujausios knygos

Dalelė manęs. Nicky Pellegrino

2021 09 21

Populiari rašytoja Nicky Pellegrino grįžta su romanu „Dalelė manęs“, kuriame jautriai ir apgalvotai liečia organų donorystės bei antrojo šanso temas.

Pagrindinė romano veikėja Vivi Palmer, gimusi su širdies yda, žino, ką reiškia gyventi itin atsargiai ir nuolatinėje baimėje. Transplantacija suteikė antrą šansą pagaliau pasidžiaugti gyvenimu, tačiau moteris niekada neišdrįso jo maksimaliai išnaudoti.

Vivi dirba žurnaliste ir kai jos redaktorius sužino apie persodintą širdį, įkalba parašyti straipsnį bei pasidalinti patirtimi. Tai nulemia pažintį su donoro mama Greise, kuri prašo pagalbos, nes nori surasti visus žmones, kurie šiandien turi dalelę jos sūnaus.

Vivi, nenoriai įsitraukusi į šią misiją, išnaudoja žurnalistės savybes ir vieną po kito suranda nedidelę nepažįstamų žmonių grupelę. Kai jų gyvenimai ir istorijos persipina, moteris supranta atsidūrusi naujoje šeimoje, padėsiančioje atrasti nepaprastą jos laukiantį gyvenimą.

Romanas „Dalelė manęs“ sukels daugybę emocijų: prajuokins ir privers verkti, įkvėps vilties ir tikėjimo. Rašytoja Nicky Pellegrino ne tik kuria gražią istoriją apie žmogiškuosius ryšius, tačiau paliečia ir donorystės temas: anonimiškumo užtikrinimo problemas, kaltės jausmą ar nuolatinę baimę dėl sveikatos. Įvairių veikėjų požiūriai leidžia į donorystę pažiūrėti skirtingais kampais bei sukelia daugybę vertingų minčių.

Nicky Pellegrino (g. 1964 m.) – italų ir britų kilmės Naujosios Zelandijos rašytoja, laisvai samdoma žurnalistė. Autorė baigusi studijas dirbo pramoginiuose Londono leidiniuose. Keliaudama po Naująją Zelandiją sutiko savo vyrą ir pasiliko šioje nuostabioje šalyje. Autorė jaučia didelę aistrą maistui, todėl daugelyje jos knygų gausu dėmesio virtuvei ir kulinariniams akcentams. Nicky Pellegrino parašė jau trylika romanų. Visus juos vienija įdomūs veikėjų charakteriai, ir temos, narpliojančios žmonių santykius. Autorės knygas pamėgo ir Lietuvos skaitytojai. „Dalelė manęs“ yra jau septintas į lietuvių kalbą išverstas romanas.